Informace k focení

Kde se nachází ateliér?

V Ostravě – Porubě, objekt Koruna, Mongolská 1529/6. Přízemí, když vejdete vchodem od kadeřnictví, třetí dveře vpravo od konce chodby.

Vánoční focení

Fotografie v elektronické podobě. Každá další fotka nad rámec balíčku 200Kč. Možnost dodělání fotek, kalendáře, plátna..., dle standartního ceníku, najdete jej tady na stránkách. https://www.palkovicova.com/cenik/a-5/ Fotografie si vybíráte sami z náhledů. Kdo nepošle výběr do mé výzvy, vyberu mu sama. 500Kč nevratná záloha na rezervaci termínu, zbytek splatný na místě v den focení. V případě, že onemocníte a omluvíte se alespoň den předem, přesuneme focení na jiný termín. Barevně se slaďte. Hodí se přírodní, zlatá, zelená, hnědá, béžová, černá. Vyvarujte se nápisům a vzorům na oblečení. Snažte se být na focení s 5ti minutovým předstihem. Oblečte se do svátečního oblečení již doma. Krátíte si čas ze svého půlhodinového nebo hodinového focení. Dodání cca měsíc nebo do vánoc, dle vašeho data focení nebo dodání výběru.

Jak dlouho dopředu se mám objednat na focení?

V závislosti na mém pracovním vytížení doporučuji se objednat minimálně měsíc před tím, než se chcete fotografovat. Svatby je možné objednávat i rok dopředu, ale nemusíte mít obavu napsat mi také na poslední chvíli, třeba právě vám se poštěstí narazit na termín, který je v mém diáři volný.

Kde se fotí v exteriéru?

Záleží na naší předchozí domluvě, většinou fotím v Ostravě Třebovicích, Svinově nebo Vítkovicích. Nebráním se však dojet někam jinam, třeba za vámi domů, když dané místo bude stát opravdu za to. Za nepříznivého počasí se fotí buď  v ateliéru, nebo se focení může přesunout na jiný termín.

Co si vzít s sebou na oblečení?

Na fotografiích vypadá nejlépe jednobarevné, například upnuté oblečení bez vzorů a nápisů. Mohou to být bílé košile, trika, s dlouhým rukávem a jeansy, ale také proužky nebo tečky.

Pro malé děti doporučuji tzv. bodyčka. Holčičky jsou kouzelné, když mají baletní sukýnky, šatičky, mašle, kloboučky nebo čelenky ve vlasech. Kluci jsou fešáci, když mají kšandy, košile nebo bekovku. Vezměte toho vždy raději více a spolu pak vybereme ten nejvhodnější oděv. Někdy i ty nejobyčejnější kousky vypadají naprosto úžasně, takže se nebojte vzít si s sebou i celý kufr s oblečením.

Nezapomeňte na doplňky do uší, do vlasů, na krk či na ruku. Ženy by měli mít alespoň jedny boty na podpatku, přičemž to nemusí být žádné luxusní lodičky, většinou totiž na fotce ani nejsou vidět, ale opticky pak dělají mnohem lepší postavu. Ženy vezměte jednoduché spodní prádlo bez krajek. Bílé, černé nebo nejlépe tělové barvy.

Jak se namalovat a učesat?

V případě objednané vizážistky se nemalujte vůbec. Vlasy si umyjte a upravte tak, jak jste zvyklí, jen je extrémně nelakujte, aby se s nimi bylo možné dále pracovat.

Dámy, v případě, že se líčíte samy, pamatujte na to, že je nutné se „přimalovat“ trochu více, protože fotografie snese více make-upu než běžné denní líčení.

Focení novorozenců ve věku 7 – 14 dnů

Důležité je, aby se rodiče, které jsem nefotila s bříškem, ozvali alespoň měsíc před termínem porodu a předběžně si domluvili fotografování novorozeného miminka. Tím pádem s nimi budu počítat a budu očekávat sms nebo telefonát, že je miminko na světě (nezapomeňte se podepsat, ať vím, kdo mi píše). Prosím nezapomeňte, že je nutno se ozvat nejlépe v den narození, abych si vás do diáře napsala co nejdříve. Je možné, že vás pak nebudu mít kdy vyfotit.

Od data narození odpočítám 7 - 14 dnů, přičemž se budu snažit vám nabídnout termín, který bude vyhovovat oběma stranám. Vezměte si s sebou zásobu plínek, papírových i těch látkových. Maminky, které nekojí, ať si přinesou alespoň 3 dávky umělého mlíčka. Maminkám vždy doporučuji, aby miminko bylo před focením hladové a aby jej nakojily až u mě v ateliéru. Je pak více pravděpodobné, že miminko dříve usne.

Dále pak připomínám dudlík a rektální tyčinku ( vhodné v případě, kdy trápí miminko prdíky ). Také by se rodiče měli obrnit trpělivostí, protože fotografování novorozenců ve věku 7 - 14 dnů, trvá většinou 2 – 4 hodiny. Záleží i na spavosti miminka a počtu požadovaných fotografií. Oblečky pro novorozence mám velký výběr, takže brát nemusíte.


Jak dlouho fotografování trvá?

V případě objednané vizážistky, počítejte minimálně hodinu navíc pro make-up a úpravu vlasů. Samotné fotografování pak trvá minimálně hodinu až dvě. Záleží na tom, jak se nám spolupráce bude dařit a také na tom, kolik osob se k focení dostaví. Nemusíte mít však obavu, má práce není až tak omezena časem. Fotografuji tak dlouho, dokud skutečně nejsem přesvědčena o dostatečném počtu a kvalitě mých snímků. Pro focení si tedy vyhraďte dostatek času a ve výsledku uvidíte, že ten čas bude „k nezaplacení“. 

Kdo líčí a češe?

Nejčastěji spolupracuji s Lenkou Mecovou a Andreou Gadulovou. Nejen, že dokážou krásně nalíčit a učesat, ale i poradí co je pro váš typ z rovinka vhodné, také vyberou oblečení.

V případě dotazu nebo nejasnosti, se neváhejte zeptat: eva@palkovicova.com nebo na telefonu 605 465 618. Objednávky focení pište raději na email, co je psáno, to je dáno. Nemám vždy u sebe diář.

Retuše

V ceně balíčků jsou základní retuše: vyvážení barev a expozice, jas, kontrast, zjemnění pleti, drobné pupínky , modřiny, škrábance, ořez. V ceně není odstranění vrásek, podbradky, faldíky, bělení zubů...to už je práce pro odborníka na pokročilou postprodukci. Retušuji za příplatek 200 Kč za fotografii.

Reklamace a zálohování dat.

Všechny nafocené, neupravené fotografie neposkytuji.. Raw archivuji měsíc, takže reklamovat fotografie můžete do měsíce od převzetí zakázky. 

Formáty JPG archivuji rok. Při ztrátě dat, posílám fotografie přes www.uschovna.cz

Nespokojenost se svým vzhledem, fotografickým stylem nebo autorským pojetím fotografa není důvod k reklamaci zakázky.


Od 17. 5. 2019 nejsem plátce DPH. IČ: 73298735

Fakturační adresa: Francouzská 905/20, Ostrava - Poruba, 70800

© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít